Tonik - warto?

tonik

Niby taki oczywisty produkt w naszych kosmetyczkach, a nie do końca zdajemy sobie sprawę, jaką ważną rolę pełni w pielęgnacji naszej cery. Raz go stosujemy, innym razem rezygnujemy bez bólu, gdy go nie mamy. Nie do końca rozumiemy jego działanie i funkcje jakie pełni dla naszej skóry. Niby wiem, że tonizuje, że reguluje prawidłowy poziom pH, ale bardzo często niestety nie wiemy, a co dokładnie chodzi i jakie ma to znaczenie dla naszej cery. Na rynku jest dużo różnych produktów tego typu, każda szanująca się firma kosmetyczna ma w swojej ofercie przynajmniej jeden tonik.

Otóż wszystkie kosmetyki, których używamy do umycia twarzy zaburzają nasze naturalne pH w mniejszym lub większym stopniu. Kwaśny odczyn naszego pH ma za zadanie chronić skórę przed nadmiernym namnażaniem się drobnoustrojów, więc kiedy skóra zaczyna mieć odczyn obojętny, a już zwłaszcza zasadowy ma wtedy miejsce wzmożony rozwój drobnoustrojów na naszej cerze.

Na naszej skórze w normalnych warunkach zawsze znajdują się bakterię, niektóre odpowiadają za pojawienie się trądziku, a nie odpowiednia pielęgnacja powodująca zaburzenie naturalnego pH może doprowadzić do intensyfikacji problemu. Ale zachowanie naturalnej równowagi mikrobiologicznej skóry jest również ważne dla osób, których cera nie ma problemu z trądzikiem. W przypadku takich osób utrzymanie prawidłowego pH jest ważne ze względu na pojawienie się ewentualnych zadrapań lub ranek na twarzy. Jeśli w takim wypadku dojdzie do nadkażenia, to spowoduje to długie i brzydkie gojenie się rany, która w efekcie pozostawi przebarwienie.

 

 

image

 

 

Jak widać tonik ma za zadanie przywrócenie skórze prawidłowego poziomu pH, aby mogła się ona bronić sama przed namnażaniem drobnoustrojów. Samo tonizowanie twarzy to już bardzo niewielki wysiłek i czas poświęcony dla naszej urody oraz zdrowia. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości dermatologicznych, czy również przewlekłego i uciążliwego trądziku. Inną dodatkową funkcją toniku jest to, że usprawnia on również wnikanie substancji odżywczych z kremów, które nakładamy na twarz. Tonizowanie twarzy powinniśmy wykonywać po każdym demakijażu, myciu twarzy - przynajmniej dwa razy dziennie.

 

I co najważniejsze nie należy mylić toniku z płynem micelarny, to zupełnieinne dwa kosmetyki o różnym działaniu.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą toników

Promocje

Producenci

AA
Allverne
ASCO
ASTOR
BATISTE
BEAUTY FORMULAS
BELL
BI-ES
BIC
BIELENDA
Bio-Oil
Bomb Cosmetics
Bourjois
Buna
Calvin Klein
Celia
Christopher Dark
CLINOMYN
COLGATE
COTY
DAX
DAX OP.
DELIA
DERMIKA
DONEGAL
Dove
ELFA PHARM
ELMEX-MERIDOL
Eos
ETI
Eveline
EVELINE KOLOROWKA
Farmona
Feg
FLOS-LEK
FORTE SWEEDEN
FREEDOM
GAL
Garnier
GSK
IBD
KTC
L'oreal
LAQ
Loreal
MAC
MCS
NJD
RESIBO
Soraya
WIT
Sklep internetowy na platformie SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie